bejelentkezés

Segítség

Termékblog

Mit rejt a szigetvilág? Iskolasziget kisokos, amelyben minden kérdésére választ talál!

 

 

Az alábbiakban részletesen bemutatjuk, hogyan is működik az Iskolasziget, ahol gyermeke a tanév során reméljük sok hasznos órát tölt majd el!

 

Belépés az Iskolaszigetre

 
A www.iskolasziget.hu weboldalon a kis sárga tengeralattjáróra klikkelek, ami elvisz az Iskolasziget kapujához. Itt beírom a felhasználói nevem és jelszavam. A sikeres belépést követően a szigetvilágba jutok.

 

 

A SZIGETVILÁG



 

 

Ha első alkalommal járok a szigetvilágban, automatikusan megjelenik a sziget történetének bevezetője. Ez egy papírtekercsre írt szöveg. Ez a történet kíséri végig az egész tanévet. Ahhoz, hogy  a folytatást megismerhessem, feladatokat kell megoldanom, kihívásokat, próbatételeket kell teljesítenem, ezekért kincseket kapok, amiért megvásárolhatom a folytatásokat. De erről később...

 

Miután befejeződik a sziget története, és a papírtekercs tetején ráklikkelek az “X” jelre, megint a szigetvilág képét látom.


A szigetvilágot áblázoló képen az látható, hogy a tengeralattjáró a bal oldalról beúszik a képbe, és kiemelkedik a jelenlegi helyén. Ez jelzi azt, hogy megérkeztem a szigetvilágba. Amint a tengeralattjáró kiemelkedik a vízből, egy szövegbuborék jelenik meg felette, miszerint “Megérkeztél a szigetvilágba! Ha el akarod hagyni a szigeteket, klikkelj a tengeralattjáróra. Ha az osztályodhoz akarsz eljutni, klikkelj a szigetedre!”). A szigetvilágban egyébként mindenhol a tengeralattjáróra klikkelve lehet egy szinttel feljebb ugrani, illetve kilépni.

A szigetvilág bal oldalán látható továbbá a gyerek profilja/névjegye egy kis papírtekercsen.

Ez a teljes képernyőre nagyítható papírtekercs a gyerek lényeges adatait tartalmazza:
- név
- fénykép vagy választható avatár (ha még nem töltött fel képet gyermekéről, a Főoldalon található profiljában megteheti)
- “teljesített témakörök száma” (pl.: 3/15)
- megszerzett jutalmak (x db skarabeusz, x db aranypénz, x db gyémánt)

- megvásárolt történetrészek, amelyeket a kis zöld pipáj jeleznek a pergamentekercseken


Innét lehet eljutni a PIACRA is “Megyek a piacra” gomb segítségével (később szó lesz róla)

Gyermeke profilja a szigetvilág minden szintjén (kis szigetek, tantárgy, témakörök) megjelenik, hogy gyermeke mindenhol ellenőrizni tudja, hogy hány témakört teljesített, milyen jutalmakat kapott eddig, illetve hogy bármikor eljuthasson a piacra, ahol kereskedni tud a megszerzett kincseivel.

A profilt a Facebook oldalamra is feltehetem.

Amennyiben közvetlenül a tesztjeimhez akarok továbblépni, a következőket kell tehát tennem:

Kiválasztom az osztályt (szigetet), ebben segítenek a számok a szigetek mellett, illetve a szövegbuborék, ami az osztályt jelzi (pl. A 3. osztályosok szigete. Kattints!) A sziget bármely pontjára klikkelhetek, hogy az osztályomhoz jussak.

                       

 

A SZIGET

 

A szigetre érkezve sok érdekes dolgot fedezhetünk fel. Az oszlopos épület a Magyar tantárgyat rejti, a piramis pedig a Matematikát, a nagy vulkán mögött a Környezetismeret tantárgy található. Jelenleg az Iskolaszigeten csak a Matematika tantárgy elérhető, de hamarosan új tantárgyakat vezetünk be. A csomaghoz úgy juthatunk, ha a tantárgyat szimbolizáló épületre vagy természeti képződményre klikkelünk. Így a matematika tantárgyhoz csak a piramisra kell klikkelni, és máris a piramisnál találjuk magunkat.

 

A bal felső sarokban látható a gyermeke profilja, ellenőrizni tudja, hogy hány témakört teljesített, milyen jutalmakat kapott eddig, illetve eljuthat a piacra, ahol kereskedni tud a megszerzett kincseivel.

 

Amennyiben vissza szeretne lépni a szigetvilágba, csak klikkeljen a sárga tengeralattjáróra.

 



TANTÁRGY

 

Ha tehát például a piramisra klikkelek, egy nagyobb felbontású kép jelenik meg, hosszú kanyargós sorban a témaköröket szimbolizáló lépéskövekkel. A lépéskövek a tantárgy témaköreit, a felmérőket, a témazárókat és a játékos kihívásokat foglalják magukban. Vannak olyan lépéskövek, amelyeket csak akkor kezdhetek el, ha az előtte álló lépéskövet már befejeztem, de vannak olyanok is, amelyeket az általam választott sorrendben tudom megcsinálni. Ha tehát az iskolában eltérő sorrendet követnek az Iskolasziget tananyagához képest, akkor sincs gond, hiszen az ilyen témakörök sorrendjét szabadon határozhatjuk meg.

 

A képernyő bal felső sarkában itt is elérhető a gyermek profilja, illetve ha vissza szeretne lépni a szigetre, csak klikkeljen a sárga tengeralattjáróra.

 

     A szigeten sokféle lépéskővel találkozhatok (a lépéskövek felépítése minden tanévben és minden tantárgyban eltérő):

 

citromsárga lépéskő - ez a lépéskő egy teljes témakört tartalmaz, amit egy felmérő követ

narancssárga lépéskő - ez a lépéskő egy olyan kihívást foglal magában, amellyel gyermeke kipróbálhatja gyorsaságát és teljesítőképességét, cserébe néhány extra kincsért

zöld lépéskő - ez a lépéskő egy témazárót tartalmaz, amely több témakör anyagát ellenőrzi


Ha most kezdtem el a tanulást a szigeten, csak az első lépéskő aktív, ezt onnét látom, hogy egy ceruza látható rajta, a többin pedig egy lakat van. Ez azt jelenti, hogy jelenleg csak az első témakört kezdhetem meg. Ha az egeret a lépéskövek fölé mozgatom, egy szövegbuborékban megjelenik a lépéskő alatt található témakör neve, illetve hogy a lépéskő elérhető-e a számomra, vagy sem.

 

Ha nem első alkalommal járok a szigeten, és több témakörön túl vagyok, akkor a befejezett témaköröket kis zöld pipa jelzi, ceruza jelöli azokat a témaköröket, amelyekhez hozzáférhetek, és lakat van  azokon a lépésköveken, amelyek alatt olyan témakörök vannak, amelyek még nem javasoltak a számomra. Ha olyan lépéskőre klikkelek, amelyen egy lakat van, nem történik semmi, ez a témakör egyelőre nem elérhető a számomra.

 

A lépéskövek kiválasztása egyszerű, a kurzort az egyik lépéskő fölé irányítom, ekkor tehát a felugró ablakban található információk segítenek abban, hogy pontosan milyen témakört tartalmaz a lépéskő.

 

Lépéskövek változásai:

 

A lép éskövek színe és a rajtuk található jelek segítenek abban, hogy könnyebben felismerhessük, melyek azok a témakörök, amelyeket befejeztem, és melyek azok , amelyeket még nem kezdtem el, vagy amelyek még nem elérhető a számomra.

 

Íme néhány fontos változás, ami gyermeke segítségére lehet az eligazodásban:


citromsárga lépéskő ceruzával  ⇨  citromsárga lépéskő zöld pipával - a változás azt jelöli, hogy az adott lépéskő alatt található témakört gyermeke befejezte, a hozzá tartozó felmérőt pedig megírta, és jöhet egy újabb témakör.

narancssárga lépéskő ceruzával  ⇨  narancssárga lépéskő zöld pipával - a változás azt jelöli, hogy az adott lépéskő alatt található témazárót gyermeke megírta, és jöhet egy újabb témakör.

zöld lépéskő ceruzával  ⇨  zöld lépéskő zöld pipával - a változás azt jelöli, hogy az adott lépéskő alatt található kihívást gyermeke teljesítette, és jöhet egy újabb témakör.

lakattal lezárt lépéskő   lépéskő ceruzával  - a változás azt jelöli, hogy mivel megcsináltam azokat a témaköröket, amelyek ismerete szükséges ennek a témakörnek a megkezdéséhez, a lépéskő elérhetővé válik számomra.

 

 

TÉMAKÖR 


Egy adott témakör minden esetben meghatározott számú feladatból és egy, a gyakorlást

 

Ha még nem csináltam egyetlen kérdést sem, kiválasztom az egyik lépéskövet, ezután a feladatoldalra jutok, ahol automatikusan megjelenik az adott témakörhöz kapcsolódó bevezető. A bevezetőben megismerhetem a témakörbe tartozó kérdéstípusokat, hogy mit is kell velük csinálnom, illetve hogy milyen  elméleti ismeretekre van szükségem. A bevezetőt bármikor újranézhetem, ha a '?' (kérdőjel) gombra klikkelek.

 

Miután végeztem a bevezetővel, a jobb felső sarokban található 'X' gombra klikkelek, és a rendszer elindítja az első feladatot.


A témakörön belül a feladatoldal bal felső sarkában mindig látom a témakör nevét, illetve hogy a témakörben található feladatból éppen melyik feladatnál járok. A felső számsor szintén azt mutatja, hogy melyik kérdésnél járok, továbbá sárga felkiáltójel jelzi, hogy melyik kérdést kell kötelezően megcsinálnom (kötelező feladat), és melyik a szabadon választható feladat (nem kötelező feladat).   

 

Ahhoz, hogy a témakör végén található felmérőt megírhassam, MINDEN kötelező feladatot meg kell válaszolnom. A nem kötelező feladatok pedig segítenek abban, hogy még jobb eredményt érjen el gyermeke a felmérőn.

A kötelező és szabadon választható kérdések vegyesen követik egymást, a rendszer viszont arra figyel, hogy 20 kérdésenként legalább 5 db kötelező kérdést kapjak. A kötelező kérdéseket sárga felkiáltójel jelzi. A szabadon választható kérdéseket átugorhatom és válasz nélkül is hagyhatom, a kötelező kérdéseknél viszont a rendszer figyelmeztetést küld, amennyiben válasz nélkül hagyom, hogy a kérdésre később meg kell válaszolni, ezért az vissza fog térni.

 

És most jöjjön néhány rövid kérdés-válasz:

 

Mit jelent a kérdések mellett látható zöld pipa, lakat és ‘x’?

 

Zöld pipa - azt jelzi, hogy a képernyőn látható kérdésre helyesen válaszoltál

Piros ‘x’ - azt jelzi, hogy a képernyőn látható kérdésre hibás választ adtál, de azt még javíthatod, azaz újra próbálkozhatsz a kérdés megválaszolásával

Piros ‘x’ lakattal - azt jelzi, hogy a képernyőn látható kérdésre hibás választ adtál, és azon már nem módosíthatsz, mivel megnézted a magyarázatot.

 

Mi történik akkor, ha megnézem a kérdéshez tartozó magyarázatot?

 

Vigyázat! Ha megnézem a kérdéshez tartozó magyarázatot, a rendszer automatikusan hibásan megválaszolt kérdésre állítja az adott feladatot, hiszen nem lenne igazságos, ha a helyes válasz és annak magyarázata ismeretében válaszolná meg gyermeke az adott kérdést. A magyarázatot egyébként a helyesen megválaszolt kérdés esetében is meg lehet nézni, csak vissza kell lépni a szóban forgó kérdéshez, és a ‘Magyarázat’ gombra klikkelni.

 

Hány kérdés jelenik meg egyszerre a feladatoldalon?

 

A feladatoldalon egyszerre csak egy kérdés jelenik meg. A kérdés azonban tartalmazhat több részfeladatot egyszerre.

 

 

sfsdsfsdfsdfsd

 

Mi történik akkor, ha megnézem a kérdéshez tartozó magyarázatot?

 

Vigyázat! Ha megnézem a kérdéshez tartozó magyarázatot, a rendszer automatikusan hibásan megválaszolt kérdésre állítja az adott feladatot, hiszen nem lenne igazságos, ha a helyes válasz és annak magyarázata ismeretében válaszolná meg gyermeke az adott kérdést. A magyarázatot egyébként a helyesen megválaszolt kérdés esetében is meg lehet nézni, csak vissza kell lépni a szóban forgó kérdéshez, és a ‘Magyarázat’ gombra klikkelni.

 

Próba, hátha most hosszabb lesz...

 


Arany-Szabó Zoltán - 2012-10-16 07:57:09

adf és helóka


Hozzászólni csak regisztráció és bejelentkezés után lehet!