Az Iskolasziget létrehozásával az elsődleges célkitűzésünk az volt, hogy a modern informatikai és tömegkommunikációs eszközök adta lehetőségekkel élve kicsit másként, az iskolában megszokott keretektől eltérően közelítsük meg az iskolai tananyag gyermekek felé való közvetítését.
Köztudott, hogy a gyerekek napjainkban hosszú órákat töltenek számítógép vagy televízió előtt, számos statisztika azt mutatja, hogy a hosszú órák több mint 80%-át a játék és az információkeresés teszi ki. Statisztikák támasztják alá azt a tényt is, hogy ennek a játékkal és információkeresgéléssel töltött időnek a nagyobb hányada teljes mértékben haszontalan a gyerek számára, nem segíti elő fejlődését, funkciója kimerül abban, hogy kitölti a rendelkezésre álló szabadidőt.
Nem szolgálunk azonban megoldással e problémára azzal, ha azt hangoztatjuk, hogy a modern kor vívmányaival mindenáron szembe kell menni, teljes körűen vagy nagyon szigorúan korlátozva a technika adta lehetőségek gyermekeink általi kihasználását, hiszen ez a folyamat megállíthatatlan. A kérdés inkább az, mennyire tudjuk a gyerekek hasznára fordítani ezeket az eszközöket, miként tudunk számukra útmutatással szolgálni abban, hogyan használják ki és használják fel a rendelkezésükre álló óriási információtömeget, hogyan különböztessék meg az értékest az értéktelentől, a hasznosat a haszontalantól, hogyan döntsék el, mire érdemes időt szánni, és mi az, ami csak rabolja az idejüket. Hasonlóképpen, a szülők, az oktatás feladata az, hogy megmutassa, hol a határ a szórakoztató és a káros számítógépes játékok között (és itt nemcsak az erőszakos játékok negatív hatására lehet gondolni, hanem arra is, hogy a számítógép vagy televízió előtt sok időt töltő gyerek kevesebbet mozog annál, mint amennyire teste egészséges fejlődéséhez szükség lenne).
Célunk tehát az, hogy hozzájáruljunk ahhoz, hogy a számítógép előtt töltött idő egy kis szelete a gyermek számára biztosan hasznosan teljen, hogy a Szigetvilágban barangolva a szükséges tudást a gyerekekhez napjainkban oly közel álló játékos környezetben sajátítsa el, így kapcsolva össze a szórakozást a nagyon is komoly tanulással.
Játékos köntösbe bújtattuk tehát mindazt a tudást, ismeretanyagot, amelyre gyermekének az iskolában szüksége van!
Az Iskolasziget tananyagát nagy tanítási tapasztalattal rendelkező tanítók állították össze, figyelemmel a mindenkor hatályos iskolai elvárásokra. Mindazonáltal a feladatok összeállítása során mindvégig az vezérelte munkánkat, hogy minden egyes kérdés tükrözze az Iskolasziget által képviselt felfogásmódot a modern oktatással szembeni követelmények tekintetében, amely felfogásmód él a modern informatikai eszközök nyújtotta lehetőségekkel, és amely központi céljaként a gyermek készségeinek magas szintű és gyakorlatias fejlesztését tűzi ki.
Az Iskolasziget világának megteremtését meseíró, grafikusok és programozók segítették.
Gyermekének jó Iskolaszigetezést kívánunk!
Az Iskolasziget csapata
Elérhetőségeink:
Irodánk címe: 7633 Pécs, Faludi Ferenc u. 6.
Telefon: +36 72/784-418
Ügyfélszolgálatunk e-mail címe: ugyfelszolgalat@iskolasziget.hu